Whatsapp
+90 252 319 57 37 Ofis
+90 507 100 49 06 Whatsapp ya da Mobil

Rus ve Azerbeycan’lı Yelkenciler Bodrum’da

Rus ve Azerbeycan’lı Yelkenciler Bodrum’da

Rus ve Azerbaycanlı yelkenciler, geçen yıl tercih ettikleri gibi bu yılda Bodrum ilçesini tercih ettiler..

Bodrum’a gelen Rus ve Azerbaycanlı yelkenciler, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi tesislerinde kampa girdi.

Toplam 26 kişilik iki ayrı grupları bulunan19 sporcu antrenmana çıktı.

Rus ve Azerbeycanlı sporcuların kendi ülkelerinde, olumsuz hava koşulları olduğunu belirten Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi Antrenörü Serdar Çiçek, yaptığı açıklamada, “Yelken yaptıkları göllerde sular çok soğuk. Suya çıkamıyorlar. Bu yüzden kamp için Bodrum’u seçiyorlar. Ülkeleri ile aramızda 20 derece dolayında sıcaklık farkı var. Zaten onlar genellikle kasım ve mart ayını kapsayan 5 aylık dönemde suya çıkamıyorlar. Sıcak iklime sahip yerlerde yelken sporu yapıyorlar.” dedi.

Bodrum Kış Trofesi Yarışları’nın da, yabancı sporcuların ülkelerinde okullarının tatil olduğu döneme denk geldiğini işaret eden Çiçek, bu yarışların onlar için güzel bir antrenman olduğunu ifade etti.

Bodrum’da İlk kamplarını yaptılar

Daha önce Türk Milli Takımı’nda antrenörlük yapan şimdi ise Azerbaycan Yelken Federasyonunda yarış ve eğitimden sorumlu koordinatörlük görevinde bulunan Burcu Algon Giorgianni, bu sporun Azerbaycan’da 3 yıl önce başladığını söyledi.

Yelken sporuna başlanması ile birlikte Bodrum’a kampa geldiklerini ve ardından her yıl gelmeye devam ettiklerini vurgulayan Giorgianni, “Biz 3 senedir burada misafir ediliyoruz. Teşekkür ediyoruz. Azerbaycan şu an soğuk. O yüzden Bodrum’a geldik. Her gün en az 6 saat denizde kalabildik. Bu bizim için şanstı. Güzel yarışlar çıkardık. Bizim için çok önemliydi.” dedi.

– Rus sporcuların da tercihi Bodrum

Rusya’dan gelip antrenmanlarına devam eden Vodnik Sailing Club sporcuları da kamplarının keyifli geçtiğini söyledi.

Antrenman’dan sonra sahilde gezinti yapıp, tesiste masa tenisi oynayan sporculardan İvan Zhilkini, Bodrum Kış Trofesi Yarış ları’nda Optimist sınıfı genel sıralamada 3. oldu.


Copyright © 2005-2019 by findaturkishhome.com.tr Tüm Hakları Saklıdır...